Статистика про розкриття правопорушень, говорить про те, що при використанні систем відеоспостереження, успіх упіймання зловмисника підвищується у декілька разів. У торгівельних центрах і магазинах, відеоспостереження забезпечує контроль над вітринами, над входом і виходом відвідувачів, над діями покупців. Як тільки охорона фіксує на моніторі спостереження факт крадіжки або які-небудь підозрілі дії покупця, цю інформацію передають на вихід. За допомогою камер спостереження, керівництво магазину попереджає випадки розкрадання і крадійства, як з боку покупця, так і з боку персоналу, чим економить грошові кошти.
Триста шістдесять п'ять днів в році цілодобово електронні пристрої спостерігають за тим, що відбувається в супермаркетах, на заправних станціях, в магазинах, в автотранспортних потоках. Камери спостереження встановлюють для захисту свого житла в заміських будинках і котеджах. У цій же статті ми поговоримо про те, наскільки виправданим і законним є використання камер спостереження в громадських місцях. Спори на цю тему ведуться з часів появи камер відеоспостереження. Багато хто вважає, що камери, які ми не бачимо, порушують наші права, виробляючи зйомку без нашої згоди. Адже відеозапис може потрапити в треті руки і використовуватися неправомірний. Та і втручатися стороннім очам в особисте життя немає чого.
Відеоспостереження в офісі викликає особливе невдоволення у співробітників офісів. Адже працедавець може побачити, яка кількість робочого часу витрачається співробітниками на "перекури", перерви на каві, і чим вони займаються в робочий час. Покупці супермаркетів і магазинів хочуть знати, за чим же саме стежить камера.
Після відкриття нового терміналу в аеропорту Борисполя до ЕВРО2012, керівництво аеропорту, виявивши турботу про безпеку своїх пасажирів, обладнало термінали сучасною системою безпеки і відеоспостереження. Роботизовані керовані камери спостереження допомагають працівникам аеропорту забезпечувати надійну і зручну роботу.
Приховане відеоспостереження є незаконним. Відеозапис, отриманий таким чином, суперечить Конституції України по частині порушення і вторгнення в особисте життя і переслідується законом. Усі співробітники, за якими ведеться відеоспостереження на робочому місці, мають бути про це попереджені. Приховане відеоспостереження можуть проводити тільки правоохоронні органи, з дозволу суду.
Згідно із законодавством України, за використання негласних технічних засобів сьема інформації існує кримінальна відповідальність.
“Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації"
- Незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
- Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.
- Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, – караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років”.
Що слід розуміти під СТЗ?
- спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв'язку, інші засоби негласного отримання інформації (СТЗ) - технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, спеціально розроблені, виготовлені, пристосовані для негласного отримання інформації, або технічні засоби, запрограмовані з цією самою метою з використанням спеціального програмного забезпечення;
- Спірні питання щодо належності до спеціальних технічних засобів конкретного технічного засобу, який розробляється, виготовляється і реалізується суб'єктом господарювання, вирішуються експертно-технічною комісією Служби безпеки України.
По матеріалам www.vide.com.ua