Основні параметри, на які слід звернути увагу при виборі об'єктивів для відеокамер: фокусна відстань і вид діафрагми.
Фокусна відстань підбирається виходячи з відстані до об'єкта спостереження і розмірів даного об'єкта. Необхідно пам'ятати, що кут огляду камери обернено пропорційний фокусної відстані.
Фокусна відстань (позначається символами f або f ') - це відстань від головного фокуса об'єктива до головної задньої площини.
Фокусна відстань впливає на кут огляду відеокамери. Іншими словами, від фокусної відстані залежить довжина спостережуваного відеокамерою горизонту. Чим гостріше кут огляду, тим коротше горизонт і більший об'єкт. Чим кут огляду ширше, тим довше плече горизонту і дрібніше об'єкти.
Об'єктиви з гострим кутом прийнято називати Довгофокусний, з широким кутом - короткофокусним об'єктивами.
Довгофокусні об'єктиви застосовуються в тих випадках, коли необхідно отримати якомога більш чітке зображення об'єкта знаходиться від відеокамери на деякому віддаленні. І чим далі об'єкт, тим довше фокус необхідний. Це розпізнавання номерів автомобілів, вагонів або іншого транспорту, ідентифікація осіб, товарних знаків, штрих-кодів, пр.
Короткий фокус застосовується для панорамного огляду.
При виборі довгофокусного об'єктива необхідно враховувати, що такий об'єктив більш схильний до спотворень, що вносяться сонячними відблисками і вельми чутливий до механічних коливань, що вимагає більш жорсткої фіксації відеокамери на кронштейні.
Окремо варто згадати градацію об'єктивів залежно від здатності змінювати фокусну відстань.
З цієї точки зору об'єктиви діляться на дві групи - варіофокальним об'єктиви (об'єктиви із змінною фокусною відстанню вручну) і трансфокатори (об'єктиви із змінною фокусною відстанню дистанційно).
Такі об'єктиви зручні, коли під охороною площа точно не визначена Технічним Завданням, може бути змінена з часом, або сама ідеологія роботи оператора вимагає динамічного зміни кута огляду.
Крім фокусної відстані, в об'єктивах важливим фактором є їх здатність працювати в умовах з змінюваного освітлення. Для вирішення цього питання об'єктиви, не залежно від фокусної відстані, оснащені або ручною, або автоматичною діафрагмою. В даний час об'єктиви з ручною діафрагмою, незважаючи на більш низьку вартість, практично не використовуються.
Автодіафрагма - Автоматичний метод зміни апертури діафрагми в об'єктивах у відповідь на зміну освітленості сцени. Залежно від того, де знаходиться електронна частина механізму автодіафрагми, розрізняють два види AI: AI VD (Video Drive - електроніка в об'єктиві) і AI DD (Direct Drive - електроніка в камері). Подібні об'єктиви застосовуються для систем відеоспостереження призначених для установки поза приміщенням або в умовах із змінним режимом освітленості - нічних клубах, театрах, пр.