os@guard-lviv.com.ua

Нові напрямки СКД

Нові напрямки СКД Нові напрямки СКД
Рішення в області активної ідентифікаціїЗ помічених останнім часом тенденцій можна відзначити зростання кількості нових продуктів в області далекої активної ідентифікації в діапазоні 2,45 ГГц. Пояснюється це досить просто - розвиток внутрішньоофісних і домашніх бездротових комунікацій призвело до появи у великих кількостях нової елементної бази, причому з розумними цінами.

Ряд компаній швидко випустили на ринок зчитувачі і мітки на базі трансиверів, розроблених для wireless технологій зв'язку, однак ці рішення не завжди застосовні в реальному житті. Дальня ідентифікація завжди додавала свої проблеми в СКУД, оскільки з ростом дальності розмивається межа зони читання, і ще більша проблема виникає при спробі визначити напрямок проходу або проїзду.
Разом з тим адекватні рішення в цій галузі вже з'явилися на російському ринку, і зчитувачі СКУД з дальностями до 30-50 м - це вже серійний продукт.

системи позиціювання
Необхідність підвищення рівня автоматизації в усіх сферах призвела до появи нових рішень в області активної дальньої ідентифікації. Як для офісних додатків (СКУД, системи управління персоналом), так і для багатьох інших завдань (моніторинг контейнерів на майданчиках зберігання, автомобілів на стоянках) виникає потреба у визначенні місця розташування маркованих об'єктів в реальному часі. І це завдання вже має кілька рішень.
Базуються такі рішення на обладнанні для частотного діапазону 2,45 ГГц, який в останні роки став найбільш популярним у всіх областях - від комунікацій до бездротових охоронних систем.
Точність позиціонування становить близько метра на відкритих просторах і приблизно не гірше 3 м в приміщеннях - результат, який для багатьох реальних задач цілком прийнятний.

Охоронні системи та домашня автоматика
Тут ми вже плавно йдемо від теми RFID в сторону бездротових комунікацій, але це цілком закономірно, оскільки чіткої межі не можна провести вже сьогодні. Просто не можна не згадати ще одну порівняно нову технологію (або, точніше, стандарт бездротових комунікацій) - це ZigBee. Народившись в надрах Freescale, підрозділі Motorola, ця технологія отримала загальне визнання, і некомерційний альянс ZigBee сьогодні підтримується практично всіма великими виробниками як елементної бази (трансивери і мікроконтролери), так і виробниками кінцевого обладнання.
Стандарт розроблявся для бездротових локальних мереж різного роду датчиків і простих виконавчих пристроїв з невеликим інформаційним трафіком і мінімальним енергоспоживанням для забезпечення роботи від батарейок. Природно, датчики можуть бути і охоронними або пожежниками, тому слід очікувати міграції бездротових охоронних систем з діапазону 430-460 МГц в більш високочастотний діапазон 2,45 ГГц.
Звичайно, приватні рішення в цьому ж діапазоні можуть виявитися більш оптимальними по ряду параметрів (наприклад, по енергоспоживанню), але наявність даного стандарту і його повсюдна підтримка відкривають широку дорогу саме рішенням на основі стандарту, забезпечуючи сумісність обладнання безлічі виробників, що дуже важливо в кінцевому підсумку і для споживачів.

Джерело: "Алгоритм Безпеки" № 4, 2008 рік

 

Турникеты триподы

 

Схожі матеріали (за тегом)