Системи блискавкозахисту - монтаж, обслуговування ☎ 097-136-60-60

Системи блискавкозахисту

зовнішній блискавкозахист

Кожен житловий або комерційний будівельний об'єкт повинен бути оснащений системою захисту від блискавок. Якщо цей етап пропустити, висока ймовірність, що трапиться пожежа через коротке замикання в мережі. Тоді зможуть постраждати люди.

Системи блискавкозахисту

Блискавкозахист є комплексом зовнішніх (токовідвід, заземлювач, блискавкоприймач) і внутрішніх пристроїв. Всі елементи виготовляються з металів:

  • сталь;
  • алюміній;
  • мідь.

Прилад приймає електричні розряди і відводить їх в землю. Головне завдання системи блискавкозахисту запобігти перенапруженню в системі, зокрема на побутову та офісну техніку, всі прилади, які можуть вийти зі строя.

Струм створює потужний імпульс випромінювань:

  • електромагнітних;
  • термічних;
  • механічних.


Якщо система блискавкозахисту відсутня, це легко пошкодить навіть найдорожче електричне обладнання зі складною конструкцією. Адже блискавка може подати як один імпульс, так і цілу серію за короткий проміжок часу.

Проектування блискавкозахисту в будівлях

Щоб створити проект системи блискавкозахисту, фахівець повинен володіти деякими даними:

  • вихідна інформація зі спорудження;
  • генплан;
  • який опір електричних розрядів надає грунт;
  • ризик потрапляння удару в залежності від кліматичних умов.


На підставі всього перерахованого вище, проектувальник підбирає пристрої, які в наслідку убезпечать будівлю. Також виконавець опрацьовує, де і як найкраще розташувати систему блискавкозахисту.

Монтаж об'єктів

Зовнішні елементи повинні бути надійно зафіксовані, щоб виключити ризик зсуву, поломки, розриву кріплень від поривів сильного вітру, механічного впливу. Провідники створюють так, щоб у них практично не було швів. Для з'єднання деталі паяють або зварюють, фіксують спеціальними кріпленнями. Коли блискавковідвід встановлюють, враховують відстань, на якому діє блискавкозахист, розміри приміщення, будівельники вираховують ризик потрапляння блискавки в будинок через вікна, щілини. Після громовідводу переходять до монтажу токовідвода. Це прути або шини з металу. Їх розташовують на фасаді будівлі, але в будинках, де важливий історичний вигляд, можна пристрою замаскувати. Місце перетину комунікацій, електропостачання є ідеальною зоною для установки спеціального обладнання. Його вибір залежить від стійкості до пошкоджень. Струм від блискавки заземляють житлові будови, де передбачена система блискавкозахисту, а також ненатуральні вироби (труби, арматура, куточки).